6 maja kilku podopiecznych z Naszego Ośrodka wybrało się do Rymanowa Zdroju.Korzystając z pięknej pogody byliśmy na spacerze,chodziliśmy po rynku,jedliśmy lody . Na koniec wycieczki jedliśmy pizzę , spotkaliśmy się również z innymi ośrodkami co było świetną okazją do integracji i rozmów.Fajnie spędziliśmy czas.
8 maja kilku podopiecznych z Naszego Ośrodka wybrało się do Biblioteki Leskiej na święto Biblioteki. Złożyliśmy życzenia i porozmawialiśmy o pracy w bibliotece.
15 maja Nasz Ośrodek wybrał się do Kina przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku na film pt „Maryja matka Papieża”.
21 maja kilku podopiecznych z Naszego Ośrodka wybrało się na Majówkę do Leśnej Chaty w Kowalówce organizowana przez ŚDS im.ks.Józefa Kłosa w Cieszanowie.Było dużo Ośrodków fajna atmosfera,muzyka,poczęstunek.Było bardzo wesoło i sympatycznie.
25 maja Kilku podopiecznych z Naszego Ośrodka zostało zaproszonych przez ŚDS w Cergowej na małą wyprawę w plener.Byliśmy w Puszczy św.Jana z Dukli,zobaczyliśmy kościołek św. Jana ,źródełko św.Jana z Dukli.Później byliśmy w Muzeum Kultury Łenkowskiej w Zyndranowej oglądaliśmy stare chaty i ich wnętrza.Na koniec byliśmy również w Centrum Turystycznym mogliśmy zobaczyć Dukle z „góry”przez wirtualne okulary.Wycieczka była bardzo ciekawa.
26 maja Odbyła się Żakinada, wśród występujących wystąpił Nasz Ośrodek który , przygotował Poloneza.Podopieczni i opiekunowie zatańczyli Poloneza w strojach szlacheckich.Wszyscy byli zdyscyplinowani i zaangażowani w taniec.Występ się wszystkim podobał.












