Wrzesień

12  Września  uczestnicy naszego Domu mieli okazję skorzystać z możliwości wyjścia na Holice. Na górze tej, znajduję się wieża widokowa oferująca piękne widoki. Wyjazd zorganizowany był wspólnie z placówkami z  Ustrzyk Dolnych  i Nowosiółek. Spotkanie miało związek z przygotowaniami do przeglądu twórczości artystycznej w Tarnobrzegu. W ramach spotkania odbyła   się  próba  występu  tanecznego, ognisko oraz  warsztaty na których robiliśmy obrazki  z suszonych liści i kwiatów.

14 września grupa uczestników naszego Domu wzięła udział w Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Nowym Żmigrodzie. Zawody były niezwykle ważnym spotkaniem , ponieważ z powodu pandemii odbyły się po raz pierwszy od trzech lat. Rozegrano  4 konkurencje: bieg przez tor przeszkód, rzut piłką lekarska, rzut piłką do kosza oraz   strzały na bramkę. W tej ostatniej konkurencji  nasz uczestnik zajął  2 miejsce.

W dniu 19 września  Nasz ośrodek skorzystał z oferty kina w Lesku. Mieliśmy okazję obejrzeć film pt. ”O psie, który jeździł koleją.”

Po raz kolejny mięliśmy okazje wziąć udział w przeglądzie twórczości artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Po raz pierwszy od 2020 roku mięliśmy okazje spotkać się w  Tarnobrzegu i osobiście zaprezentować swoją twórczość. Sześciu uczestników Naszego Ośrodka przygotowało taniec do utworu Shakiry pt. ”Waka –Waka”. Nasi uczestnicy połączeni  byli z uczestnikami  z Ustrzyk Dolnych i Nowosiolek. Próby odbywały się w Ustrzykach Dolnych. Przygotowani byliśmy  solidnie. Po przeglądzie wręczane były dyplomy i  drzewka  do posadzenia. Przegląd był połączony  z 25-leciem Domu Samopomocy w Tarnobrzegu.

Tekst: Eliza Banyś

Dodaj komentarz