Październik

3 października nasz ośrodek wybrał się do Teatru w Krośnie na sztukę pt. ”Chory z urojenia”. Była to komedia  francuskiego  komediopisarza  Moliere’a. Opowiada  historie  hipochondrycznego Argana, który  nieustannie  wmawia  sobie kolejne  choroby, gdy tymczasem  cieszy się  dobrym zdrowiem. Było dużo śmiechu, wszyscy dobrze się bawili.

W  Ośrodku obchodzone było święto zmarłych. Wykonywaliśmy stroiki na grób naszego Patrona oraz na groby uczestników, których już z nami niema.  

 Od  17-30 października  grupa  uczestników wzięła  udział  w turnusie rehabilitacyjnym w   CWiR Rysy  znajdującym się Bukowinie Tatrzańskiej. Turnus zorganizowany został dzięki Współfinansowaniu  z  Powiatowego Centrum  Pomocy Rodzinie w Lesku. Wyjazdy sanatoryjne są istotnym elementem rehabilitacji osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Tekst: Eliza Banyś

Wrzesień

12  Września  uczestnicy naszego Domu mieli okazję skorzystać z możliwości wyjścia na Holice. Na górze tej, znajduję się wieża widokowa oferująca piękne widoki. Wyjazd zorganizowany był wspólnie z placówkami z  Ustrzyk Dolnych  i Nowosiółek. Spotkanie miało związek z przygotowaniami do przeglądu twórczości artystycznej w Tarnobrzegu. W ramach spotkania odbyła   się  próba  występu  tanecznego, ognisko oraz  warsztaty na których robiliśmy obrazki  z suszonych liści i kwiatów.

14 września grupa uczestników naszego Domu wzięła udział w Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Nowym Żmigrodzie. Zawody były niezwykle ważnym spotkaniem , ponieważ z powodu pandemii odbyły się po raz pierwszy od trzech lat. Rozegrano  4 konkurencje: bieg przez tor przeszkód, rzut piłką lekarska, rzut piłką do kosza oraz   strzały na bramkę. W tej ostatniej konkurencji  nasz uczestnik zajął  2 miejsce.

W dniu 19 września  Nasz ośrodek skorzystał z oferty kina w Lesku. Mieliśmy okazję obejrzeć film pt. ”O psie, który jeździł koleją.”

Po raz kolejny mięliśmy okazje wziąć udział w przeglądzie twórczości artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego. Po raz pierwszy od 2020 roku mięliśmy okazje spotkać się w  Tarnobrzegu i osobiście zaprezentować swoją twórczość. Sześciu uczestników Naszego Ośrodka przygotowało taniec do utworu Shakiry pt. ”Waka –Waka”. Nasi uczestnicy połączeni  byli z uczestnikami  z Ustrzyk Dolnych i Nowosiolek. Próby odbywały się w Ustrzykach Dolnych. Przygotowani byliśmy  solidnie. Po przeglądzie wręczane były dyplomy i  drzewka  do posadzenia. Przegląd był połączony  z 25-leciem Domu Samopomocy w Tarnobrzegu.

Tekst: Eliza Banyś