I Leski Turniej Siatkówki Plażowej Osób Niepełnosprawnych

W dniu 10 września Środowiskowy Dom Samopomocy im. ks. Ludwika palucha w Lesku był organizatorem I Leskiego Turnieju Siatkówki Plażowej Osób Niepełnosprawnych. Pomocy przy organizacji zawodów udzielili, basen Aqarius oraz Leskie Centrum Edukacji i Sportu. Inicjatywa wspierana była także przez Gminę Lesko. Zawody siatkówki odbyły się na boiskach pisakowych znajdujących się przy basenie. Udział w nich wzięło osiem Środowiskowych Domów samopomocy: ŚDS Lesko, ŚDS Blizne, ŚDS Brzozów, ŚDS Cergowa, ŚDS Nowosiółki, ŚDS Ustrzyki Dolne, ŚDS Wolica, ŚDS Zagórz. Zawody przeprowadzane były w miłej przyjacielskiej atmosferze, jednak zawodnicy każdej |z drużyn byli mocno zmotywowani do gry. W turnieju ostatecznie  zwyciężył Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolicy.

Współzawodnictwo pomiędzy osobami niepełnosprawnymi pozwala na zaspokajanie ich potrzeb społecznych i zapobiega społecznemu wykluczeniu oraz promuje zdrowy tryb życia, który jest szczególnie ważny przy różnych rodzajach niepełnosprawności. Ponadto pozwala na przełamywanie funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.   

Składamy także podziękowania firmom i instytucją , które wsparły nasz turniej: Nadleśnictwo Lesko, Sklep artykułów biurowych, szkolnych i kreatywnych Druczek w Lesku, basen Aqarius
w Lesku, Hurtownia Bors oraz komendę powiatowa Policji w  Lesku.