Maj

14 maja grupa podopiecznych Naszego Domu miała okazje uczestniczyć w zabawie integracyjnej zorganizowanej przez ŚDS w Birczy.  W spotkaniu udział wzięło sześć ośrodków: ŚDS Lesko, ŚDS Bircza, ŚDS Zagórz, ŚDS Wolica, SDS Rzeszów i ŚDS Dynów. Wszyscy wspaniale się bawili przy dobrej muzyce. Spotkania integracyjne stanowią istotny element rehabilitacji osób z rożnymi niepełnosprawnościami.

16 maja grupa  uczestników Naszego Domu wybrało się na Leskie Źródełka. Na tężni mogliby pooddychać powietrz wzbogaconym jodem oraz wspólnie spędzić czas w ramach integracji.

24 maja braliśmy udział  w Żakinadzie. Wzięliśmy także udział w konkursie na najlepszy strój z bajki „Akademia Pana Kleksa”. Nasi uczestnicy przebrani byli za Pana Kleksa, Mateusza była tez Kaczka Dziwaczka, Doktor Pa Chi Woo, Kot w butach i Pinokio. Udział w imprezach organizowanych na terenie miasta pozwala na  integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną oraz przełamuje stereotypy ich dotyczące.

25 maja kilkunastu podopiecznych Naszego Domu wybrało się na wycieczkę do Strachociny w ramach obchodów Dnia Pielgrzyma. Mogliśmy zobaczyć Sanktuarium Andrzeja Boboli, będące istotnym miejscem kultu religijnego na terenie województwa podkarpackiego. Uczestniczyliśmy również we Mszy świętej w Bobolówce. Pod koniec wycieczki zawitaliśmy Domu Samopomocy w Zagórzu na spotkanie integracyjne.

Wyjazd do muzeum Bojków

26 kwietnia siedmiu podopiecznych naszego Domu wybrało się do Muzeum Bojków  w Myczkowcach. Mogliśmy zobaczyć film o zwyczajach i obrzędach  bieszczadzkich górali. Byliśmy także w Galerii Bojków w której znajduje się wystawa dziel bieszczadzkich artystów.  Można napić się tez kawy po Bojkowsku. Ofertę muzeum wzbogaca Regionalne Centrum Kultury. Sale wystawowe zdobią stare przedwojenne fotografie obrazujące życie  bieszczadzkiej wsi.