Październik bogaty w wydarzenia

Miesiąc październik był bardzo bogaty w różnorodne wydarzenia.   Od 11 do 25  listopada grupa uczestników wzięła udział w turnusie rehabilitacyjnym zorganizowanym dzięki współfinansowaniu z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesku. Turnus odbywał się w sanatorium Exelsior w Iwoniczu Zdroju. 

Kolejną ciekawostką był wyjazd do Cergowej, gdzie główną atrakcją była pustelnia Św. Jana z Dukli. Uczestnicy słuchając opowieści o Janie i jego życiu wczuli się w klimat dawnego życia.

Skorzystaliśmy także z oferty leskiego kina, gdzie uczestnicy oglądali film pt.,, Johnny”.

Dzięki współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteka w Lesku nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się o zabytkach znajdujących się w Lesku oraz o pracy bibliotekarza.

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji nasi podopieczni wykonali prace plastyczne, które zostały wystawione w Strefie dla  Dzieci i Młodzieży w miejskiej Bibliotece Publicznej im. Grzegorza z Sanoka.

 Październik był miesiącem w którym sprzątaliśmy cmentarze do uroczystych odwiedzin oraz przygotowaliśmy stroiki do dekorowania grobów uczestników, których nie ma już z nami.

Tekst: Ewa Romanek