Maj w naszym Domu

Miesiąc maj przyniósł sporo radości do ŚDS. Uczestnicy po raz pierwszy w tym roku pojechali na wycieczkę krajoznawczą do Arboretum w Bolestraszycach, gdzie podziwiali piękno naturalnej przyrody. Następnym punktem wycieczki był Zamek w Krasiczynie, gdzie z zaciekawieniem wysłuchali historii tego pięknego obiektu. Zajęcia przeprowadzone w terenie pozwoliły na przeprowadzenie praktycznych treningów z zakresu umiejętności społecznych i terapii ruchowej.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy chętnie angażują się w różne inicjatywy społeczne. Tym razem chcąc okazać wsparcie oraz pomoc innym potrzebującym, przekazali własnoręcznie wykonane prace na Piknik Charytatywny do Jasienicy Rosielnej.    

Korzystając z poluzowanych obostrzeń oraz pięknej pogody częściej wybieramy się w plener, planując kolejne ciekawe przygody na świeżym powietrzu. Uczestnicy po raz pierwszy w tym roku wzięli udział w poważnym przedsięwzięciu, którym był udział w konkursie filmowym „Ale historia!”. Nasz film zrealizowany został w formie reportażu, opowiada naszą lokalną historię o Czarnej Damie w stworzonej przez nas interpretacji.