Spotkanie wigilijne

Tradycją już jest, że uczestnicy i pracownicy naszego domu co roku spotykają się na wigilii zapraszając dostojnych gości. W tym roku było trochę inaczej. Uczestnicy dzielili się opłatkiem i jedli świąteczny posiłek na oddzielnych salach bez obecności zaproszonych gości i członków rodzin, zachowując wszystkie niezbędne zasady bezpieczeństwa. Pomimo ograniczonych kontaktów atmosfer spotkania była radosna. Święta w ŚDS są namiastką ciepłych, rodzinnych świat dla wielu z naszych uczestników, a wspólne śpiewanie kolęd to kwintesencja uroczystości.

Ewa Romanek

Mikołajki ;)

Jak co roku uczestnicy Naszego Domu wraz z pracownikami witali Świętego Mikołaja. Ten rok jest wyjątkowy pod względem zachowania bezpiecznej odległości, zakładania maseczek i higienicznego mycia rąk, spowodowanych pandemią. Pomimo tego Święty odwiedził naszą placówkę i hojnie obdarował nas prezentami.  Radość wszystkich była ogromna a Mikołaj po filiżance ciepłej czekolady wyruszył w dalsza drogę.

Ewa Romanek

Nadchodzą święta…

Jak każdego roku okres zbliżających się świat Bożego Narodzenia jest dla Środowiskowego Domu Samopomocy czasem wytężonej pracy. Trzeba wykonać nowe ozdoby świąteczne, kartki które będą wysyłane do zaprzyjaźnionych placówek i powoli zacząć dekorować cały ośrodek.