Kulig w Rabem

W dniu 17 stycznia uczestnicy naszego Domu wzięli udział w kuligu zorganizowanym w Rabem k/ Baligrodu. Dzięki sprzyjającej pogodzie w tym roku udało się zorganizować wyjazd, który zawsze jest miłą odmianą w zimowej monotonii i pozwala obejrzeć bieszczadzka przyrodę w śnieżnej szacie. Kiedy przejażdżka saniami się zakończyła na wszystkich czekała ciepła herbata i kiełbasa z ogniska.  Spotkania integracyjne pozwalają na podtrzymywanie relacji towarzyskich pomiędzy osobami niepełnosprawnymi uczęszczającymi do naszej placówki, oraz promują aktywne formy spędzania czasu które są ważne dla dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej.

I Przegląd Kolęd i Pastorałek

W dniu 16 stycznia w Zagórzu odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Dom Pomocy Społecznej „ Światło Nadziei” w Sanoku. W przeglądzie udział wzięło 12 placówek różnego typu z terenu województwa podkarpackiego. Uczestnicy naszego Domu wykonali dwie kolędy   „Do szopy hej pasterze” i „ Bóg się rodzi”.  Możliwość prezentacji swoich umiejętności na scenie jest ważnym elementem terapii osób niepełnosprawnych. Dzięki temu przełamywane są stereotypy i pokazuje, że także osoby z różnego rodzaju ograniczeniami mogą być uzdolnione w różnych dziedzinach.

„Bajka o szczęściu”

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w dniu 14 stycznia zostali zaproszeni do ŚDS w Zagórzu gdzie mieli okazje obejrzeć przedstawienie teatru kukiełkowego „Tomcio”, który zaprezentował spektakl  „Bajka o szczęściu”. Przedstawienia poruszające istotne elementy życia współczesnego świata pozwalają na łatwiejsze pokazanie osobom niepełnosprawnym istotnych elementów życia społecznego i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Spotkania integracyjne mają ponadto na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz integracje uczestników nie tylko miedzy sobą ale także z podopiecznymi innych placówek.