Wyjazd do Moczar

W dniach 27-28 września uczestnicy Środowiskowego Domu samopomocy wzięli udział w  kolejnej edycji zawodów szachowo – warcabowych organizowanych przez DPS w Moczarach. Jak co roku poziom zawodów był wysoki, i aby wygrywać mecze trzeba było zaprezentować spore umiejętności. Nasza delegacja wzięła udział w turnieju warcabowym zajmując dobre lokaty. W tym samym czasie kolejna grupa naszych uczestników wzięła udziale  rajdzie na Połoninę Caryńską. Jest to impreza od trzech lat towarzysząca zawodom. Rajd cieszy się coraz większą popularnością i co roku przyciąga coraz więcej chętnych. Spotkania takie uczą zasad uczciwej rywalizacji i przełamują stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych, pokazują, że także one potrafią wykonywać czynności wymagające dużej koncentracji i sprawności fizycznej.

Wycieczka i spartakiada

W dniach 21 – 22 września uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy
w wycieczce do Kazimierza Dolnego i Sandomierza, połączonej z kolejną edycja spartakiady SDS. Wspólny wyjazd ze Środowiskowym Domem Samopomocy
w Zagórzu był dobrą okazja na integracje uczestników obydwu placówek.
W ramach wyjazdu mieliśmy okazje zobaczyć rynek w Kazimierzu Dolnym
i odbyć rejs statkiem po Wiśle. W Sandomierzu największe emocje wzbudziło zwiedzanie muzeum ojca Mateusza i podziemnej trasy turystycznej. W tym czasie druga grupa uczestników wzięła udział w spartakiadzie. Z powodu niesprzyjającej aury zawody zostały rozegrane w hali sportowej w Baranowie Sandomierskim. Nasi uczestnicy wystartowali we wszystkich konkurencjach zajmując dobre lokaty. Wyjazdy integracyjne pozwalają na nawiązanie nowych znajomości o odnowienie wcześniej zawartych. Pozwalają na naukę aktywnego spędzania czasu wolnego i zapobiegają monotonii codzienności.