Listopad – miesiącem zadumy


Miesiąc listopad rozpoczyna zaduma, odwiedzanie grobów bliskich i znajomych. Pamiętamy o nich przynosząc na cmentarze znicze oraz własnoręcznie robione stroiki. Uczestnicy ŚDS wraz z opiekunami odwiedzali groby swoich rodzin oraz znajomych uczęszczających niegdyś do naszego ośrodka. Zapalili również symboliczny znicz na grobie patrona naszego Domu – ks. Ludwika Palucha.

10 Listopada w Ośrodku odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci żołnierzy walczących za naszą ojczyznę. Uczestnicy obejrzeli film historyczny oraz poprowadzili piękną akademię, zakończoną hymnem narodowym. 

Pozostając myślami w przeszłości, 16.11. uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Dyrektor Biblioteki Miejskiej Marią Petką – Fundanicz w Regionalnej Izbie Pamięci w Lesku. Podczas zwiedzania, uczestnicy dowiedzieli się ciekawych informacji z przeszłości naszego miasta, podziwiali stare dokumenty i przedmioty z przeszłości dawnych mieszkańców naszego regionu. Uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w dyskusji oraz zadawali wiele pytań.

Pogoda sprzyja takim wycieczkom, więc frekwencja na spotkaniu była wysoka.

Pogoda sprzyja takim wycieczkom, więc frekwencja na spotkaniu była wysoka.

Dodaj komentarz