Lato, lato….

Jak w każdym miesiącu bez wyjątku, także lipiec w ŚDS był bardzo ciekawy i pracowity.

Początek miesiąca rozpoczął się wyjazdem do Wysoczan na przejażdżki rekreacyjne konno.

Uczestnicy byli zafascynowani taką formą spędzania czasu wolnego. By osłodzić sobie nieco codzienność, ośrodek dołączył się do ucztowania Dnia Czekolady. Każdy z uczestników ułożył rymowankę o czekoladzie, otrzymując w nagrodę tabliczkę tego pysznego smakołyku.

Uczestnicy zaczęli również przygotowania do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez PFRON, którego tematem przewodnim jest „ Świat za 100 lat”.

Aby urozmaiceniom nie było mało, uczestnicy – z odrobiną oporu- spędzili dzień bez telefonu. Było to trudne, ale telefoniczna rozrywkę zastąpili innymi atrakcjami. W nagrodę wzięli udział w wyjeździe do ośrodka „ Caritas” w Myczkowcach, gdzie miło, przyjemnie i z zaciekawieniem oglądali wspaniałe miejsca, poznając przy tym szczyptę historii. Miły dzień zakończył odpoczynek przy grillu.

W związku z planowaną przerwą wakacyjną w naszym Ośrodku, uczestnicy porządkują swoje sale, sprzątają teren wokół ośrodka aby po powrocie na nowo rozpocząć zajęcia w czystym miejscu.

Aktywny czerwiec

W wyjątkowo gorącym miesiącu czerwcu w ŚDS wrzało od emocji spowodowanych wyjazdami i spotkaniami z przyjaciółmi.

Miesiąc zaczął się od naszego udziału w XVI Leskim Biegu im. Jana Pawła II.

Jednym w takich wydarzeń było spotkanie integracyjne z uczestnikami z ośrodka z Bliznego. Tańce, muzyka, przekąski i śpiew stworzyły miłą atmosferę.

Wspaniałym relaksem był wyjazd do Rymanowa Zdroju, gdzie uczestnicy spokojnym krokiem zwiedzali piękne zakątki tego miejsca i pili leczniczą wodę.

Kolejnym miejscem, które rozbudziło wyobraźnię i przybliżyło szczyptę historii był wyjazd do Zagórza. Zwiedzając Klasztor, słuchając i oglądając historie z nim związane, każdy mógł  przenieść się w tamte czasy.

 Uczestnicy chętnie angażują się w sprawy związane z życiem codziennym w Ośrodku. Aby omówić problemy i przedyskutować sprawy bieżące i plany związane z życiem ośrodka, odbyło się spotkanie społeczności ŚDS, w którym udział wzięli: uczestnicy, pracownicy oraz kierownictwo ośrodka.

Aby przyjemnościom nie było końca, grill z okazji imienin uczestników, zabawy podwórkowe połączone z zawodami i rywalizacją, upiększyły czas wolny uczestników.