Dni Leska

W dniu 25 maja odbył się pierwszy dzień obchodów Dni Leska. Uczestnicy naszego Domu wzięli udział w żakinadzie w strojach patriotycznych. Następnie zaprezentowali  na scenie występ  w nawiązaniu do obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Dni Leska jak co roku stanowią dla naszego Domu okazje do zaprezentowania na szerszym forum umiejętności artystycznych naszych uczestników. W tym roku zaprezentowaliśmy „Poloneza” do utworu Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Szansa na prezentowanie dorobku artystycznego na lokalnym forum pozwala na integracje ze społecznością lokalną i przełamywanie stereotypów na temat osób niepełnosprawnych.

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniu 16 maja w Lesku odbył się Powiatowy dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem tegorocznej edycji było Stowarzyszenie Rodziców dzieci Specjalnej Troski działające przy warsztatach terapii Zajęciowej w Huzelach. Obchody dnia rozpo0czely się msza w leskim kościele. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do restauracji Szelców, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Po części oficjalnej uczestnicy spotkania mieli okazje zobaczyć spektakl teatralny w wykonaniu grupy Amadeusze z WTZ w Huzelach
i występ taneczno wokalny w wykonaniu zespołu z WTZ w Korytnikach. Po posiłku wszyscy uczestnicy wzięli udział w zabawie integracyjnej. Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu każdej placówki z terenu powiatu leskiego. Pozwala na spotkanie osób niepełnosprawnych i opiekunów, integracje i przełamywanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.

Wycieczka do Przemyśla

W dniu 15 maja uczestnicy Środowiskowego Domu samopomocy w Lesku wybrali się  na wycieczkę do Przemyśla. Mieliśmy okazję obejrzeć panoramę miasta z wzgórza Zniesienie i zobaczyć pozostałości po forcie na jego szczycie. Potem zwiedzaliśmy kościoły starego miasta i zamek. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do zaprzyjaźnionego ośrodka w Radymnie gdzie zjedliśmy posiłek
i wzięliśmy udział w zabawie integracyjnej. Takie wyjazdy zapobiegają wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i pozwalają na nawiązywanie nowych znajomości.