III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Sanoku

W dniu 26 kwietnia w Arenie Sanok odbyła się III Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy byli Burmistrz Miasta Sanoka
i Caritas Archidiecezji Przemyskiej. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 100 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej.  Jak co roku konkurencje rozgrywane w czasie zawodów sprawiały uczestnikom wiele radości.  Zawody sportowe pozwalają osobom niepełnosprawnym pokazać, ze także one maja potrzebę współzawodnictwa. Pozwalają przełamywać stereotypy społeczne i pozwalają na integracje z społeczeństwem. Ponadto dzięki dużym imprezom możliwa jest integracja pomiędzy różnymi rodzajami placówek świadczącymi usługi na rzecz osób niepełnosprawnych. Można spotkać starych znajomych lub poznać nowe osoby.

Śniadanie wielkanocne

W dniu 5 kwietnia w Środowiskowym Domu samopomocy im. ks. Ludwika Palucha w Lesku odbyło się spotkanie wielkanocne. Jest to coroczna tradycja kultywowana w naszej placówce od wielu lat. Uczestnicy przygotowują proste potrawy kojarzące się z  okresem wielkiej nocy i wspólnie spożywają posiłek. Dzięki wspolni8e spędzonemu czasowi zapobiega się wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i pogłębia się integracje wśród uczestników zajęć. Ponadto wspólna praca przy organizacji imprezy wpisuje się w naukę funkcjonowania w codziennym życiu, który pomaga funkcjonować osobom niepełnosprawnym w środowisku.