Spotkanie integracyjne w Zagórzu

W dniu 17 października uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wzięli udział w spotkaniu integracyjnym  zorganizowanym przez ŚDS w Zagórzu. Najpierw udaliśmy się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „Lekcja pokory” na podstawie dramatu Karola Wojtyły wystawiony przez Impresariat Artystyczny Ars Media   z Krakowa. Następnie udaliśmy się  do Środowiskowego Domu samopomocy w Zagórzu gdzie odbyła się druga część spotkania. Imprezy integracyjne pozwalają na zacieśnianie współpracy pomiędzy placówkami oraz na podtrzymywanie znajomości pomiędzy uczestnikami z różnych ośrodków.

 

Wycieczka do Wadowic i Krakowa

W dniach 11 – 12 października uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wybrali się na wycieczkę do Wadowic i Krakowa. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II i rynek w Wadowicach. Wieczorem udaliśmy się na spacer Bulwarem Podolskim i mieliśmy okazje podziwiania Krakowa nocą. Drugiego dnia zwiedzaliśmy dzielnice Kazimierz będącą atrakcja łączącą kultury katolicką i judaistyczna. Wyjazdy pozwalają na poznawanie nowych miejsc i zapobiegają wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.

Warsztaty w Rajskim

W dniach 02 –  06 października uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lesku wzięli udziale  warsztatach integracyjnych  w Rajskim. W pierwszych dniach organizowane były warsztaty dziennikarskie obejmujące obsługę kamery, udzielanie i przeprowadzanie wywiadów. W kolejnym dniu zorganizowane zabawę polegającą na szukaniu skarbów w której udział wzięli wszyscy uczestnicy warsztatów.  Zorganizowano także wyjazd do ośrodka Caritas w Myczkowcach gdzie można było obejrzeć ogród biblijny. W wolnym czasie można było wyjść na spacer lub skorzystać z zajęć na świetlicy. Spotkanie to pozwoliło na integracje osób niepełnosprawnych z różnych placówek z terenu województwa podkarpackiego.

Tarnobrzeg 2017

W dniu 14 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się XIII przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła 47 placówek z terenu naszego województwa. Artyści prezentowali się w rożnych dziedzinach takich jak taniec, śpiew, recytacja, teatr. Jak co roku przeglądowi towarzyszyła wystawa prac artystycznych uczestników, podczas której można było zobaczyć prace wykonane najróżniejszymi technikami. Uczestnicy Środowiskowego Domu w Lesku razem ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Birczy zaprezentowali wspólny  program artystyczny łączący recytacje i piosenkę. Przeglądy artystyczne pozwalają na prezentowanie przez osoby niepełnosprawne swojej twórczości artystycznej na szerszym forum.

Wycieczka kolejką wąskotorową

W dniu 11 września uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. ks. Ludwika palucha w Lesku wzięli udział w wycieczce kolejką wąskotorową. Wyjazd rozpoczął się w majdanie obok Cisnej do Balnicy. W wyjeździe wzięli także udział uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Birczy. Trasa kolejki prowadziła niezwykle malowniczymi terenami leśnymi bieszczadzkiego parku narodowego. Impreza miała na celu promocje aktywnego trybu życia i naukę nowych form spędzania czasu wolnego.